WordPress 6.0.2 już wyszedł!!

wtyczki wordpress

Na skróty

WordPress uruchomił kolejne drobne wydanie, aby poprawić swoją obecną wersję. Ta aktualizacja WordPress 6.0.2 wprowadza 12 poprawek błędów rdzenia i pięć błędów edytora bloków.

Chociaż nie tak wiele ulepszeń jak w poprzednim mniejszym wydaniu, WordPress 6.0.2 łata kilka luk w zabezpieczeniach. Tak więc zdecydowanie zalecamy aktualizację swojej witryny WordPress do tej wersji tak szybko, jak to możliwe.

WordPress 6.0.2 poprawki bezpieczeństwa i błędów

Publikacja WordPress 6.0.2 dokumentuje następujące trzy poprawki bezpieczeństwa:

Podatność na wstrzyknięcie SQL pod Link API.
Błąd XSS (Cross Site Scripting) na ekranie administratora wtyczki.
Błąd wyjścia wyjścia w funkcji _meta().
Ponadto najważniejsza aktualizacja aktualizuje bibliotekę Javascript moment.js, aby uniknąć luki w wersji 2.29.2.

Oprócz poprawek bezpieczeństwa w oprogramowaniu podstawowym i edytorze bloków wprowadzono różne poprawki błędów. Szczegóły dotyczące podstawowych poprawek błędów można znaleźć na WordPress Trac, natomiast poprawki edytora bloków można znaleźć w repozytorium GitHub.

Aby ułatwić Ci pracę, przejrzymy repozytoria i przetestujemy WordPress 6.0.2, aby wyróżnić ważne poprawki w tej wersji.

Naprawiono Sticky Post na bloku pętli zapytań

Błąd uniemożliwiał poprawne wyświetlanie przypiętych postów przez blok pętli zapytań. Dzieje się tak, gdy pętla zapytań dziedziczy zapytanie z szablonu.

Na przykład, jeśli masz przypięty wpis i włączysz ustawienie dziedziczenia zapytań dla bloku pętli zapytań, przypięty wpis nie pojawi się na górze pętli zapytań. Ustawienia przypiętego posta w ustawieniach blokowania również nie będą działać poprawnie.

wordpress-query-loop

Aktualizacja WordPress 6.0.2 naprawiła ten problem. Po włączeniu ustawienie Dziedzicz zapytanie usuwa ustawienie Przypięte wpisy. Ponadto przypięte posty będą poprawnie wyświetlane u góry zapytania.

wordpress-query-loop-fixed

Naprawiono długie etykiety przycisków tekstowych

WordPress umożliwia dodawanie stylów bloków poprzez plik PHP każdego bloku. Jednak podczas korzystania z niektórych języków, takich jak chiński, japoński, koreański, nie obcina długich etykiet przycisków, co powoduje przepełnienie przestrzeni przycisków.
Deweloperzy zaktualizowali arkusz stylów, aby przycisk stylu wyświetlał teraz elipsę, gdy etykieta jest zbyt długa dla miejsca.

wordpress-styles-button

Deweloperzy zaktualizowali arkusz stylów, aby przycisk stylu wyświetlał teraz elipsę, gdy etykieta jest zbyt długa dla miejsca.

wordpress-styles-button-truncated

Zezwalaj na rejestrację w trybie zdalnym, gdy tryb podstawowy jest wyłączony

WordPress 6.0 wprowadził możliwość dokumentowania zdalnych schematów z katalogu schematów za pomocą theme.json. Ma również poprawki błędów w aktualizacji WordPress 6.0.1, aby zapewnić idealną synchronizację z katalogiem schematu WordPress.

Jednak nadal wymaga to włączenia trybu core. Jest to sprzeczne z tym, czego chce wielu autorów i programistów motywów, ponieważ wolą wyłączyć tryb podstawowy i używać tylko odpowiedniego motywu dla siebie.

Deweloperzy dostosowali funkcję rejestracji schematu, aby autorzy kompozycji mogli wyłączyć schemat podstawowy i nadal mieć możliwość rejestrowania schematów zdalnych przy użyciu pliku theme.json z katalogu.

Chociaż nie jest to naprawa błędu, ta zmiana poprawi użyteczność katalogu schematów, szczególnie dla autorów motywów.

 

Aktualizacja wersji WordPress

Ponieważ WordPress 6.0.2 zawiera poprawki luk w zabezpieczeniach, zdecydowanie zalecamy jak najszybsze zaktualizowanie swojej wersji WordPressa.

Zobaczysz baner na górze pulpitu administracyjnego WordPressa, jeśli nie używasz najnowszej wersji WordPressa. Kliknij na Zaktualizuj teraz, co przeniesie Cię na stronę aktualizacji WordPressa.

Picture of Paweł

Paweł

Ostatnie wpisy

Potrzebujesz nowej strony internetowej?
Zostaw kontakt i zamów bezpłatną wycenę strony.

Poznaj nasz pomysł na rozwój Twojej obecności w Internecie!

Wiemy, że każde działanie marketingowe musi skutkować zwiększeniem przychodów. Tworzymy kompleksowe strategie, które z powodzeniem pozwalają osiągnąć zamierzony cel. Prosimy o kontakt z nami poprzez wypełnienie krótkiego formularza.

Jakimi usługami jesteś zainteresowany?
Jaki budżet planujesz przeznaczyć na działania?