WordPress 6.0.1 aktualizacja serwisowa

WordPress 6.0 został niedawno wydany 24 maja 2022 roku. Od tego czasu programiści wprowadzili WordPress 6.0.1, aby naprawić te błędy.

Wprowadzono 13 podstawowych poprawek błędów i 18 poprawek błędów edytora bloków. W tym poście omówimy najciekawsze poprawki, które znaleźliśmy!

Poprawki błędów WordPress 6.0.1

WordPress 6.0.1 aktualizacja serwisowa

Możesz zobaczyć wszystkie poprawki bardziej szczegółowo w repozytorium WordPress Trac lub GitHub. Niektóre poprawki mogą nie być związane z wrażeniami użytkownika, na przykład aktualizowanie miniatur filmów na stronach lub odwracanie Twenty Ten Theme.

To powiedziawszy, przetestowaliśmy WordPress 6.0.1 i zidentyfikowaliśmy poprawki, które sprawiają, że edytor bloków jest jeszcze lepszy.

Domyślny szablon dla nowych postów

Odkryliśmy, że poprawka domyślnego szablonu jest najważniejszą ze wszystkich ulepszeń 6.0.1.

Podczas dodawania nowego posta domyślnym szablonem wybranym przez redaktora jest strona błędu 404.Nie było to logiczne ani wygodne – musiałeś zmienić ustawienia szablonu za każdym razem, gdy dodawałeś nowy post.

wordpress 6.0.1

WordPress 6.0.1 naprawił ten problem. Domyślnym szablonem jest teraz szablon Pojedyczny post. Nie będziesz musiał zmieniać ustawień szablonu, chyba że chcesz użyć innego szablonu postu.

Słowa kluczowe

Możliwość rejestrowania wzorców blokowych z katalogu wzorców WordPress w theme.json to długo oczekiwana funkcja głównej wersji WordPressa 6.0.

Proces powinien być dość prosty – wszystko, co musisz zrobić, to dodać szablony do pliku theme.json i możesz wstawić dodany motyw za pomocą wstawiania wzorców w edytorze bloków.

Jednak słowa kluczowe są teraz przechowywane na podstawie ich wartości meta, a nie klasyfikacji w katalogu schematu. Uniemożliwia to odnalezienie zarejestrowanego schematu w edytorze.

WordPress 6.0.1 implementuje teraz te same wartości dla słów kluczowych, możesz rejestrować wzorce w theme.json i używać ich za pomocą edytora motywów.

Słowa kluczowe wordpress

Zapobiegaj otwieraniu linków w blokach najnowszych postów

Najnowszy blok postów ma domyślne zachowanie, które pozwala użytkownikowi kliknąć łącze w edytorze tematów. Jednak przypadkowe kliknięcie linku odciągnie Cię od edytowanej treści.

Twórcy zdecydowali się na zaimplementowanie wyskakującego powiadomienia, aby poinformować użytkownika, że link został wyłączony. W ten sposób linki są nadal rozpoznawane i przekazywane, ale klikanie ich nie przeszkadza w wykonywanych czynnościach.

Link disable blog

Styl podmenu bloku nawigacyjnego

Bloki nawigacyjne pozwalają wykazać się kreatywnością dzięki menu witryny. Niestety znaleziono błąd – mógł wystąpić problem podczas tworzenia podmenu i włączania opcji kliknij, aby otworzyć.

Jeden błąd polega na tym, że podmenu nie jest tym samym stylem, co menu nadrzędne, a styl musi być dostosowany do jedności. Jest to szczególnie niewygodne w przypadku korzystania z menu nadrzędnych z niestandardową typografią i kolorami.

WordPress 6.0.1 naprawił ten problem – teraz możesz dodać podmenu, którego styl jest dziedziczony z jego menu nadrzędnego.

submenu-style

Za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego WordPress. Jeśli aktualizacja jest dostępna, kliknij w baner u góry twojego panelu administracyjnego. Kliknij na link – przeniesie Cię on na stronę aktualizacji WordPressa.

wordpress-update-banner
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Najnowsze wpisy

Stworzenie strony internetowej: od projektu do optymalizacji SEO – kompleksowy przewodnik na 2024

Ile kosztuje zrobienie strony internetowej w 2024?

RWD co to jest?

Jaki jest koszt strony internetowej w 2024?

Obejrzyj nasz ostatni film na YouTube

Pawel-Lygonski-SEO-Business-hero-
Odtwórz film na temat Pawel-Lygonski-SEO-Business-hero-

Poznaj nasz pomysł na rozwój Twojej obecności w Internecie!

Wiemy, że każde działanie marketingowe musi skutkować zwiększeniem przychodów. Tworzymy kompleksowe strategie, które z powodzeniem pozwalają osiągnąć zamierzony cel. Prosimy o kontakt z nami poprzez wypełnienie krótkiego formularza.

Jakimi usługami jesteś zainteresowany?
Jaki budżet planujesz przeznaczyć na działania?