Tworzenie stron internetowych dla firm ukierunkowanych na pozyskanie klientów

strona internetowa dla firmy
Profesjonalna strona internetowa to w dzisiejszym świecie, podstawowa kwestia umożliwiająca zaistnienie i wypromowanie każdej firmy. Działania marketingowe w Internecie zwiększają znacząco szansę na rozwój działalności. Aczkolwiek, nawet najlepiej wykonana pod kątem wizualnym strona, nie jest gwarantem sukcesu. Co należy zatem wziąć pod uwagę, aby osiągnąć wysoki cel sprzedażowy?

NA SKRÓTY

Na samym początku warto zadać sobie nadrzędne pytanie – dla kogo tak naprawdę powstaje strona internetowa? Powstaje ona dla właściciela firmy, czy może jednak dla jego klientów?

Już na pierwszym etapie projektowania witryny internetowej w WordPress, trzeba pamiętać, że przygotowuje się ją z myślą o potencjalnych odbiorcach. Najważniejsi w tym przypadku są użytkownicy, do których przecież należy ostateczna decyzja na temat jej jakości wizualnej, czy funkcjonalności. Właściciel firmy bądź jego pracownicy, w tym wypadku za pośrednictwem strony internetowej, mogą docierać do różnych odbiorców. Strona internetowa  jest więc ich własnością, ale ma służyć przede wszystkim klientom. Co to oznacza w praktyce?

Przede wszystkim to, że zanim zacznie się proces projektowania i programowania strony internetowej, trzeba dokładnie zdefiniować, czego oczekują jej odbiorcy. Należy przeprowadzić szczegółową analizę grupy docelowej. To punkt wyjścia do stworzenia całej strategii marketingowej.

Właśnie dlatego, jeszcze przed opracowaniem koncepcji danej witryny, trzeba określić kilka podstawowych założeń:

– kto jest Twoim potencjalnym klientem – nie chodzi wyłącznie o wskazanie cech typu wiek, miejsce zamieszkania i płeć; istotą jest jak najdokładniejsze scharakteryzowanie osób, do których firma adresuje swoje usługi i produkty,
– jakie są potrzeby Twoich odbiorców?
– z jakimi problemami się mierzą?
– co mają zyskać, odwiedzając poszczególne zakładki Twojej strony internetowej i do jakich działań mają one skłaniać?

Dla lepszego zobrazowania tych punktów można podać trafny przykład, bazujący na wypożyczalni samochodów.

Strona internetowa  takiej firmy, powinna umożliwiać szybkie wyszukanie auta do wynajęcia i przejście do formularza rejestracyjnego. I to, ta (lub podobna) opcja powinna być dostępna na „dzień dobry”, a nie np. długa historia tego, jak powstała Twoja wypożyczalnia i jak wiele samochodów oferuje. Ta druga informacja może być przydatna, ale np. w zakładce „o nas”, do której bardziej dociekliwy klient może, ale nie musi, zajrzeć.

Jak powinna wyglądać profesjonalna strona internetowa dla firmy ?

Każda branża posiada własną, odmienną specyfikę prowadzenia sprzedaży. W zależności od tego, jakim biznesem się zajmujesz, powinieneś dostosować wygląd strony internetowej do konkretnej oferty czy działań marketingowych.

Pamiętaj, że strona dla firmy jest pewnym rodzajem wizytówki. To ona ma przemawiać za Ciebie do klientów. Najlepiej więc skonstruować ją tak, żeby krok po kroku określała i opisywała rzetelnie oraz wyczerpująco Twój biznes. Budowa strony internetowej  powinna być przejrzysta, czytelna i posiadająca strukturę, która pozwoli poruszać się po niej klientowi w intuicyjny i łatwy sposób.

Gdy zajmujesz się np. sprzedażą towarów, które cechuje różnorodność i szeroki wybór, warto podzielić je na kategorie i umieścić na podstronach. Ważne jest, by klikając w dowolny produkt, przenieść się automatycznie na zakładkę z jego opisem.

Kluczowe jest, aby Twoja strona internetowa, nie tylko spodobała się wizualnie klientowi, ale również, żeby zachęciła go do dokonania zakupu. Jeśli nie będzie odpowiednio zbudowana, odbiorca szybko straci zainteresowanie, a Ty okazję do zwiększenia sprzedaży, a co za tym idzie także zysków. 

Jakość, a nie ilość – czyli odpowiednie treści na stronie

Kiedy klient zdecyduje się już odwiedzić właśnie Twoją domenę internetową, najpierw widzi ogólny jej wygląd. Zwraca wtedy uwagę na estetykę wykonania – kolory, grafikę czy czcionki, które zostały użyte do jej stworzenia. Następnie, by zdobyć więcej informacji, zaczyna czytać zamieszczone na stronie informacje. Uwierz, że od ich jakości i stylu zależy bardzo wiele. Nikt nie chce zapoznawać się z nierzetelnymi, niejasnymi i nudnymi treściami.

Teksty dostępne na Twojej witrynie powinny być merytoryczne i dostarczać kluczowych informacji o firmie. Wielu klientów poszukuje najpierw konkretnych treści w internecie, a dopiero później decyduje się na zakup, bądź kontakt z danym sprzedawcą.    

Wśród wielu podobnych i powtarzalnych ofert w internecie, ważne jest także to, aby teksty na stronie wnosiły coś nowego. Odznaczały się oryginalnością i miały unikalny charakter. Dzięki nim możemy przedstawić naszą firmę w korzystnym świetle i przez to zdobyć nowych klientów oraz pozyskać ich zaufanie.

Zwróć również uwagę na kwestię przeznaczenia treści. Mają być one skierowane przede wszystkim do określonej wcześniej grupy odbiorców. To dla nich są głównie formułowane te teksty i trzeba dopasować je we właściwy sposób. Informacje przeznaczone są dla potencjalnych odbiorców. Przecież Ty już je znasz, teraz pora na to, by inni też mieli możliwość zapoznania się z nimi.

Strona Internetowa a skuteczne pozycjonowanie w Google

Google to niekwestionowany lider wśród różnych wyszukiwarek internetowych. Zdecydowana większość użytkowników, podczas poszukiwania informacji korzysta właśnie z tego narzędzia. Jeżeli chcesz, by Twoja firma w ogóle miała możliwość zaistnienia w świecie cyfrowym, warto dopasować treści na stronie, tak żeby zwiększyć widoczność witryny w Google.

Wyszukiwarka daje nam możliwość śledzenia ruchu na stronie, a co za tym idzie łatwiejszego dotarcia do potencjalnych klientów. Kiedy widzimy, że ktoś poszukiwał usługi, którą oferujemy, wystarczy, że przedstawimy się jako profesjonalny i solidny wykonawca. Wtedy istnieje duża szansa na to, że pozyskamy nowego klienta.

SEO to sposób na przyciągnięcie uwagi odbiorców. Jest wpływowym narzędziem umożliwiającym zdobycie klientów. Metoda poprawy widoczności Twojej witryny w internecie, polega głównie na przeprowadzeniu analizy i wybraniu słów kluczowych, których najczęściej używają odbiorcy. Należy dopasować je do grupy docelowej. Dzięki nim możemy zaprojektować stronę o odpowiedniej strukturze, dostosowanej do osób szukających usług, którymi się zajmujesz.

Ważnym elementem SEO jest także treść. Powinna być jak najlepiej dostosowana do użytkowników strony. Im wartościowszy tekst, tym znacząco zwiększasz szansę na skuteczną promocję swojej działalności w internecie.

W profesjonalnym pozycjonowaniu skuteczny jest także marketing zewnętrzny. Polega on, na pozyskiwaniu linków z innych stron, które będą kierować na Twoją witrynę .

Zanim zdecydujesz się na SEO powinieneś jedynie pamiętać, że jest to działanie długofalowe. Wymaga poświęcenia czasu, zanim będziemy mogli zaobserwować pozytywne efekty jego działania. Pozycjonowanie strony internetowej przez krótki okres mija się z celem.

Określenie oczekiwanego celu biznesowego

Kiedy nosisz się z zamiarem stworzenia strony internetowej, istotną kwestią jest wyznaczenie konkretnych celów biznesowych, które chcesz osiągnąć. Pozwala to na stworzenie witryny, poprzez którą będziesz mógł później swobodnie je realizować.

Najczęstszymi priorytetami w marketingu internetowym są:

– sprzedaż produktów i usług dostępnych w sklepach internetowych, 

– pozyskiwanie kontaktów i zapytań od klientów, za pomocą telefonów, e-maili czy formularzy,

– promocja marki i uzyskanie jej szerokiej rozpoznawalności

Większość profesjonalnych stron wyznacza właśnie takie cele, które następnie sukcesywnie realizuje. Punkty te, to obowiązkowe kwestie podczas zakładania, rozwijania i działania danej firmy na rynku.

Z biznesowego punktu widzenia, ważne jest zatem stworzenie witryny, na której nie będziemy generować tylko ruchu, ale także sprzedaż. Strona powinna być zaprojektowana tak, aby przynosiła coraz większe zyski. Jako właściciel firmy możesz dążyć do realizacji tych celów za pomocą właściwie stworzonej witryny. Jej budowę warto powierzyć w ręce profesjonalistów, którzy doradzą Ci, jak najlepiej wykorzystać ogromny potencjał internetu, tak żeby Twoja firma prężnie się rozwijała na różnych polach biznesowych.    

Prędkość ładowania strony

Tworzenie stron internetowych a jej szybkość z jaką załącza się i działa nasza strona, ma ogromne znaczenie w pozytywnym jej odbiorze przez użytkowników. Profesjonalna strona internetowa WordPress dla firmy  ładuje się w sprawny i skuteczny sposób. Nikt z nas nie lubi korzystać ze stron, które co chwila zawieszają się, a treści wyświetlają się wolno lub niecałkowicie. Powoduje to uczucie irytacji i zdenerwowania. Jak wiadomo, emocje te mogą negatywnie wpłynąć na odbiór naszej firmy przez klientów.

Aby użytkownik, właśnie w ten sposób nie zapamiętał wizyty na Twojej witrynie, warto jest zadbać i postarać się o szybkie ładowanie strony, lub zakładek na niej umieszczonych. Odbiorca powinien pozytywnie ją kojarzyć, aby chętniej do niej powrócić. Umożliwia to także sprawniejsze zakupy produktów oferowanych przez Ciebie.  

Szybkie strony internetowe są również lepiej premiowane w Google, co również przekłada się na wzrost sprzedaży. Im większa prędkość, tym większa liczba zadowolonych klientów, którzy będą częściej zaglądać na właśnie Twoją witrynę. 

Elementy profesjonalnej i skutecznej strony internetowej

Testowanie strony

Jak powinna wyglądać strona internetowa firmy?
Podsumowując, podczas projektowania witryny należy zdać sobie sprawę, że ma być ona skierowana głównie do potencjalnych klientów. Sam design i wygląd nie są gwarancją skutecznej strategii marketingowej. Należy wziąć pod uwagę jeszcze kilka kluczowych zagadnień. Przede wszystkim to:

– właściwe określenie grupy docelowej, do której ma być głównie skierowana Twoja oferta

– struktura i wygląd strony internetowej  dostosowany maksymalnie do Twojej branży oraz oczekiwań klientów

– wartościowe i merytoryczne treści, tworzone z myślą o ich czytelnikach oraz grupie docelowej

– trafne pozycjonowanie strony  internetowej w Google

– wyznaczenie celów i strategii biznesowej

– sprawne i szybkie ładowanie witryny

Strona internetowa dla firmy cena powinna być adekwatna do projektu jaki wykonujemy. Strona dla małej firmy będzie kosztować o wiele mniej niż strona dla dużej korporacji mającej swoje biura w całym kraju/

Powyższe zagadnienia to punkty, dzięki którym Twoja strona ma duże szanse na owocne działania sprzedażowe w internecie. Od Ciebie już tylko zależy czy wykorzystasz gotowy plan na osiągnięcie sukcesu, zatem do dzieła!

 

Dlaczego wybrać zatem Business HERO?

Tworzymy nowoczesne strony internetowe dla Firm, które chcą postawić na wysoką jakość i wyróżnić się z tłumu słabych, niedopracowanych stron. 

Wielką wagę przykładamy do profesjonalnej obsługi i zadowolenia każdego z naszych klientów.

LinkedIn
WhatsApp
Twitter
Facebook
Email
Paweł Łygoński - CEO

Paweł Łygoński - CEO

Rzeczy niemożliwe robimy od ręki na cuda trzeba chwilę poczekać 😎

Wypełnij formularz
Skontaktuj się z nami
Masz wątpliwośCi?
Porozmawiaj z nami!

Chcesz skorzystać z naszych usług, ale masz pytania? Napisz do nas!

Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz pomocy, masz jakieś uwagi lub po prostu chcesz porozmawiać.

ul. Zagórska 20/11
25-355 Kielce

Porady naszych ekspertów

Blog

Ranking SEO strony www – jak osiągnąć sukces w google w 2024?

Ranking SEO strony www – jak osiągnąć sukces w google…

Każdego dnia miliony osób korzysta z Google, aby znaleźć produkty, usługi i…

Pozycjonowanie stron SEO: Kompleksowy przewodnik dla początkujących i zaawansowanych

Pozycjonowanie stron SEO: Kompleksowy przewodnik dla początkujących i zaawansowanych

NA SKRÓTY Pozycjonowanie stron SEO to proces optymalizacji strony internetowej, mający na…

Zwiększenie ruchu na stronie – poradnik 2024!

Zwiększenie ruchu na stronie – poradnik 2024!

Strona główna NA SKRÓTY Zwiększenie ruchu na stronie internetowej jest kluczowe jeśli…

Google moja firma  — korzyści dla Twojej firmy w 2024r

Google moja firma — korzyści dla Twojej firmy w 2024r

Strona główna Google Moja Firma korzyści dla Twojej firmy w 2024r. NA…

Wizytówka Google Maps: Jak założyć i dlaczego warto to zrobić w 2024?

Wizytówka Google Maps: Jak założyć i dlaczego warto to zrobić…

Strona główna NA SKRÓTY W dzisiejszych czasach, kiedy większość ludzi korzysta z…

SEO sklepu internetowego: klucz do sukcesu w 2024!

SEO sklepu internetowego: klucz do sukcesu w 2024!

Strona główna NA SKRÓTY W dzisiejszych czasach posiadanie sklepu internetowego jest tylko…

Poznaj nasz pomysł na rozwój Twojej obecności w Internecie!

Wiemy, że każde działanie marketingowe musi skutkować zwiększeniem przychodów. Tworzymy kompleksowe strategie, które z powodzeniem pozwalają osiągnąć zamierzony cel. Prosimy o kontakt z nami poprzez wypełnienie krótkiego formularza.

Jakimi usługami jesteś zainteresowany?
Jaki budżet planujesz przeznaczyć na działania?