POPULARNOŚĆ E-COMMERCE W POLSCE W 2022R

Online shopping

Nowoczesna technologia i coraz bardziej zdigitalizowany świat sprawiają, że coraz więcej osób w naszym życiu przenosi się do sieci, czy nam się to podoba, czy nie. Zakupy są integralną częścią naszego życia i właśnie pod tym względem obserwujemy ogromny wzrost popularności sklepów internetowych.

Jak popularny jest e commerce? Jakiego rodzaju zakupy robimy online? Dlaczego warto kupować online?

Weryfikujemy to dla was!

Table of Contents

E-commerce - zakupy przez Internet stają się coraz bardziej popularne

O rosnącej popularności zakupów przez Internet nie trzeba nikogo przekonywać. Tendencja do zaopatrywania się we wszystko, czego potrzebujesz bez wychodzenia z domu, widoczna jest gołym okiem. Nie zaskakujący. Zakupy online są dla nas po prostu wygodniejsze i szybsze, a czynniki zewnętrzne, takie jak epidemia koronawirusa, coraz bardziej uzależniają nas od zakupów online.

 Pomimo tego, że po epidemii prawie nie ma śladu, nie oznacza to, że wrócimy do stałego modelu zakupów. Jak podaje ExpertSender, ponad 70% Polaków robi zakupy online o łącznej wartości ponad 300 zł. Również nie mniej niż 10% Polaków, bo 8,2% wydaje na zakupy online ponad 1000 zł. Z tych wyników jasno wynika, że ​​zakupy online stają się coraz bardziej popularne, coraz więcej osób decyduje się na zakupy leżąc na sofie we własnym salonie, a ponadto zakupy online obejmują obecnie prawie wszystkie kategorie produktów, w tym żywność.

Sprzedaż e-commerce, co kupujemy online?

 Dlatego ankiety regularnie pokazują, że Polacy wszystko kupują przez internet. Jednak które branże są najbardziej lubiane przez użytkowników? W Internecie Polacy często wyszukują produkty z kategorii odzież, elektronika i kosmetyki.

 Te trzy branże mają największy udział w rynku e commerce pod względem zasięgu internetowego, sprzedaży internetowej netto i wyników wyszukiwania. Interesujące jest jednak to, że Polacy najwięcej zakupów dokonują na popularnych portalach internetowych oferujących usługę sprzedaży produktów od wielu dostawców. Dlatego Allegro, Amazon, OLX i AliExpress to miejsca z największą liczbą klientów. Nie ulega jednak wątpliwości, że platformy e-commerce rozwijają się w zastraszającym tempie i wkrótce inne kategorie produktów mogą zyskać popularność.

Dlaczego zakupy online są tak popularne?
E-commerce w praktyce

 Polaków przekonało się do zakupów online z różnych powodów. Dwa lata temu, kiedy ta forma konsumpcji nie była jeszcze powszechna, pandemia koronawirusa i związane z nią ograniczenia w swobodnym dostępie do produktów zmusiły konsumentów do zmiany nawyków. Po niespełna dwóch latach, podczas gdy nie ma śladów ograniczeń, Polacy nie powrócili jeszcze na dawne sposoby. Czemu?

 Przede wszystkim dla niezrównanego komfortu i wygody zakupów online. Nie musimy nigdzie iść, szykować się, nie tracić czasu na czekanie w kolejce. Dziś możemy kupić wszystko dokładnie tam, gdzie chcemy. Z poziomu naszego biura, sofy w salonie czy kuchni możemy w kilka minut dokonać niezbędnych zakupów. Jest to wygodne i oszczędza czas. Warto jednak również wspomnieć o ogromnej przewadze oszczędności. Teraz, gdy szukamy konkretnego produktu, możemy odfiltrować kilkanaście konkurencyjnych firm szukających niższej ceny, promocyjnego rabatu lub innej możliwości, która normalnie nie jest dostępna w sklepie stacjonarnym. Potencjał e commerce jest ogromny i wszyscy, zarówno handlowcy, jak i konsumenci, uświadamiają sobie to zwiększając swoje zakupy online.

Jak wybrać odpowiedni sklep internetowy?

 Chcemy robić zakupy online, ale nie wiesz jaki sklep internetowy wybrać? Nie zaskakujący. Oferta branży e commerce rozwija się niezwykle prężnie, co utrudnia nam wybór sklepu spełniającego nasze oczekiwania nie tylko pod względem jakości produktów i obsługi, ale także innych czynników. punkt widzenia. wizji. Na co więc zwrócić uwagę wybierając sklep internetowy do zakupu ubrań, elektroniki i kosmetyków?

 Generalnie pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę, jest cena produktu. W dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest skorzystać z porównywarki cen, aby sprawdzić, czy interesujący nas produkt nie jest tańszy w innym sklepie internetowym. Dlatego cena jest ważnym punktem, na który należy zwrócić uwagę. Jednak sprawdzenie wiarygodności firmy prowadzącej sklep internetowy nie zaszkodzi. Produkt jest dziwnie tani? Przeczytajmy więc recenzje sklepów, aby dowiedzieć się jak najwięcej o sklepie, jak to ma się do zamówień, skąd pochodzą produkty i wszelkich innych pytaniach.

 Niektóre dodatkowe usługi, takie jak możliwość szybkiej zapłaty, wiele opcji dostawy, wygodny proces zakupów, który nie wymaga rejestracji i czasu na zamówienie, nie są trywialne w procesie Wybierz sklep internetowy. ukończenie. Zbadanie wszystkich tych zmiennych pozwoli nam wybrać najlepszy sklep, który spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Blog Post

The Latest Blog

Stworzenie strony internetowej: od projektu do optymalizacji SEO – kompleksowy przewodnik na 2024

Stworzenie strony internetowej: od projektu do…

Dom NA SKRÓTY Stworzenie strony internetowej to proces, który może wydawać się skomplikowany,…

Ile kosztuje zrobienie strony internetowej w 2024?

Ile kosztuje zrobienie strony internetowej w…

Dom NA SKRÓTY Wielu ludzi błędnie uważa, że stworzenie strony internetowej to jednorazowy…

RWD co to jest?

RWD co to jest?

Dom NA SKRÓTY Jako ekspert w dziedzinie projektowania stron internetowych, chciałbym przybliżyć Wam…

Jaki jest koszt strony internetowej w 2024?

Jaki jest koszt strony internetowej w…

Dom NA SKRÓTY Czy zastanawiałeś się, ile kosztuje stworzenie strony internetowej w 2024…

Poznaj nasz pomysł na rozwój Twojej obecności w Internecie!

Wiemy, że każde działanie marketingowe musi skutkować zwiększeniem przychodów. Tworzymy kompleksowe strategie, które z powodzeniem pozwalają osiągnąć zamierzony cel. Prosimy o kontakt z nami poprzez wypełnienie krótkiego formularza.

Jakimi usługami jesteś zainteresowany?
Jaki budżet planujesz przeznaczyć na działania?